Aktuality

Vydělávat lze i na krizi. Ale musí se to umět!

Publikováno: 12. 3. 2013

Krize je všeobecně vnímána jako jev, který nepřináší firmám i jednotlivcům nic pozitivního. Skutečnost je však, jak už to bývá, výrazně složitější a na současné ekonomické stagnaci lze i velmi slušně vydělat. Typickým příkladem může být pořízení nemovitosti.

[ Pokračování článku ]

Velké nákupy teprve přijdou

Publikováno: 16. 8. 2012

Pomalu, ale jistě. Tak by se dal popsat vývoj investičního trhu v České republice v prvních šesti měsících letošního roku, během nichž investoři uzavřeli transakce v celkové hodnotě 179 milionů EUR.

[ Pokračování článku ]

I toto je správa nemovitostí!

Publikováno: 25. 6. 2012

V souvislosti se správou nemovitostí se na nás stále více obracejí klienti s řešením specifických problémů v oblasti správy nemovitostí, zejména pak v právní oblasti. Jejich základní otázkou je, které právní záležitosti jsou v rámci správy řešeny. Níže uvádíme základní výčet specifických právních ot…

[ Pokračování článku ]

Investice do nemovitostí mimo Prahu

Publikováno: 18. 6. 2012

Kdo má volné peníze a chce je investovat, měl by se poohlédnout po nějaké nemovitosti. Podle odborníků se to až na výjimky vyplatí. Proč? Obecně platí, že ceny bytů rostou rychleji než inflace, navíc je to investice bezpečná. Výnos z ní je zpravidla vyšší než současná úroková míra.

[ Pokračování článku ]

Počet realitních transakcí poprvé od r. 2008 rostl

Publikováno: 30. 4. 2012

Tuzemský realitní trh začal v letošním prvním čtvrtletí poprvé od roku 2008 znovu růst. Vypovídají o tom katastrální statistiky, podle kterých celkový počet realitních operací vzrostl o desetinu.

[ Pokračování článku ]

Investicím do nemovitostí se v Česku daří

Publikováno: 29. 3. 2012

Aktivita investorů na tuzemském realitním trhu úzce souvisí s množstvím oběživa, které je k dispozici, a náklady na tento kapitál. Daná rovnice platí pro všechny typy investorů působící ve zdejším prostředí.

Jde tedy o domácí i zahraniční institucionální investory, podílové a penzijní fondy, invest…

[ Pokračování článku ]

V roce 2011 se v Praze prodalo téměř 3500 bytů

Publikováno: 5. 1. 2012

Nejvíce nových bytů za poslední 4 roky se vloni prodalo v Praze. Developeři v projektech s 50 a více byty prodali 3 455 nových bytů, což představuje meziroční nárůst o 28,4 %.

[ Pokračování článku ]

Praze se ekonomicky daří!

Publikováno: 5. 12. 2011

Praha je na tom podle ratingu dobře. Česká metropole má podle agentury Standart & Poors (S&P) známku ratingu A+, polepšila si na ní z hodnoty A. Hodnocení má 23 kategorií a označení A+ je pátá nejlepší kategorie.

[ Pokračování článku ]